شب وفات محبوب ترین خلق خدا محمد مصطفی(ص)

شب وفات محبوب ترین خلق خدا محمد مصطفی(ص)

در این شب سنگین و اندوهناک گوئى این محمد (ص) نیست که از دار دنیا میرود  بلکه کل انبیاء و پیامبران جهانیان هستند که از این جهان میروند، مرغ جان  پیامبر خاتم، قصد پرواز از قفس تن مطهرش را دارد او که نفسش زندگى بود و  امید، حرفهایش هیجان بود و تلاش، قدمها و حرکاتش زندگى ساز بود و انسان  ساز، و لبخندش هر مشتاق عاشقى را به وجد میاورد، آسمان بر بام خانه پیغمبر  منتظر است، انگار که کواکب از حرکت باز ایستاده اند و زمین دیگر نمى چرخد،  رحلت پیامبر اعظم معراج وصال اوست با حضرت دوست.
سلام از جانب همه دلهای دردمند به دل بزرگوارت که انبوه بی وفایی ها، ذره  ای از عزم و استواری ات نکاست، سلام از جانب همه دل هایی که به عشق تو خون  می خورند و دم برنمی آورند، سلام از جانب همه چشمان اشکباری که در سوگ ظلم  هایی که بر میراث ماندگارت می رود در خلوت خون می گریند و ساکت می مانند،  سلام از جانب همه پیروان وفادارت، که آموزه های تو را نه در حرف، که در  کردار و رفتار، پاسداری می کنند و به دیگران نیز می آموزانند سلام از جانب  کسانی که خود را خادم تو می دانند و بی منت و بی توقع از کسی، تنها و تنها  به رضایت تو فکر می کنند، سلام از جانب همه کسانی که در نهان و عیان عشق تو  را در دل دارند و دوستدار تواند، هرچند کاری برایت نکرده باشند.
درود صلوات بر تو باد یاابن رسول الله که با گام هاى مهتابى ات شب هاى جهل  بشر را به جاده راستى کشاندی، و هر آنچه را که برای بشریت به ارمغان آوردی  زیبا و خوبی آفرین است چرا که دعوت شریف تو بر شناخت آفریدگار و تشویق به  امور خیر و باز داشتن از زشتیها استوار است.
وجود شریف، ارزشمند و با برکت رسول خدا (ص) از ابتدای خلقت بهانه ای برای  زندگی همه انسان ها بود برای رسیدن به کمال الهی، و هنوز هم به همان بهانه  زنده ایم و به یمن انفاس قدسی و الهی این پیامبر مهر و عطوفت است که زندگی  همه ما امتداد دارد.
نیاز انسان های امروز و فردا به پیامبر اکرم (ص) و درس‌ها و آموزه‌های  ایشان پایان ناپذیر است و اگر اسلام خاتم ادیان و قرآن خاتم کتب آسمانی  است، پیامبر اکرم (ص) خاتم النبیاء و قله رفیع کمال انسانی است پیامبر اکرم  (ص) آینه تمام نمای صفات حسنای حق و نور مطلق خداوند متعال بر عالم و آدم  ااست او خلیفه الله الاعظم و واسطه ابدی نزول فیض و برکت الهی است.
درود و سلام بر تو ای رسول خدا، درود بر تو ای مژده ور و بیم دهنده، درود  بر تو ای چراغ رخشان، درود بر تو ای سفیر میان خدا و خلق او، گواهی می دهم  ای رسول خدا که تو نوری هستی در اصلاب عالیقدر و زهدان های پاک که آرایش  جاهلیت، گوهر پاک تو را نیالوده است و جاهلیت، لباس تیره و چرکین خود را بر  تو نپوشانده است، و به هرآنچه که تو آورده ای، یقین دارم و بدان خرسند و  مومنم و گواهی می دهم که پیشوایان خاندانت جملگی درفش های هدایت و دستگیره  استوار حجت بر دنیاییان اند.
یا رسول اللّه، امشب ماتم سرای دل را به نام تو، سیه پوش کرده ایم و نام  مبارک تو را با درود و تحیت بر زبان جاری می سازیم، در این شب عزا و ماتم و  اندوه، شب رحلت پیامبر اعظم (ص) اشک غم می ریزیم، بی تاب می شویم و عروج  آسمانی ات را تسلیت می گوییم اى خاتم مهربانى با قلبی اندوهگین در عزای تو،  دیدار و شفاعتت را در قیامت مى طلبیم تا رحمت و بخشندگى ات را دریابیم.
سلام و صلوات خداوند بر خاتم انبیاء و فخر انسان ها حضرت محمد مصطفى(صلى  الله علیه وآله) و خاندان پاک و مطهر او باد ، امروز ما مسلمانان افتخار آن  را داریم که پیرو پیامبرى هستیم که محبوب ترین خلق خداوند و شریف ترین  موجودى است که پروردگار هستى آفریده است.
روح ملکوتی و مقدس حضرت محمد(ص) در نیمروز دوشنبه 28 ماه صفر آن گاه که در  آغوش علی(ع) بود به آشیان خلد پرواز نمود حضرت علی(ع) جسد مطهر نبی اکرم را  غسل داد و کفن کرد و نخستین کسی بود که بر پیامبر(ص) نماز خواند حضرت محمد  «ص» در همان حجره ای که درگذشته بود به خاک سپرده شد.
شب وفات حضرت محمد مصطفی (ص) خاتم و نگین پیامبران و شهادت مظلومانه سبط  اکبر پیامبر، امام حسن مجتبی (ع) و شهادت غریبانه هشتمین پیشوای معصوم حضرت  امام علی بن موسی الرضا(ع) در آخرین روزهای اربعین بر تمامی مسلمان به  خصوص شیعیان جهان تسلیت باد.

/ 0 نظر / 7 بازدید